Bozcaada Otelleri ve Pansiyonları

Bozcaada Otelleri


Siz de her fırsatta yaz gelsin artık diyerek yoğun iş ve şehir yaşamından kaçmak isteyenlerdenseniz Bozcaada ve Bozcaada Otelleri, tam size göre.
Kuzey Ege’nin en güzel adalarından biri olarak gösterilen Bozcaada, sayısız doğal plajı, mükemmel denizi ve rüzgar sporlarına olanak sağlayan mükemmel kalitedeki rüzgarıyla sizleri bekliyor.
5 yıldızlı her şey dahil konseptli büyük oteller ve tesislerin pek bulunmadığı Bozcaada; daha sakin ve huzurlu bir tatil yapmak isteyen yerli turistlere, birbirinden şirin ve konforlu onlarca otel, pansiyon ve apart ve diğer konaklama merkezleri imkanı sunuyor.

Bozcaada Otelleri ve Fiyatları:

Ekonomik bir tatilin doğru adresi olan Bozcaada otellerini ve otel fiyatlarını sitemizde bulabilir, en uygun fiyatlarla rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.
Birbirinden oldukça farklı özelliklere ve dolayısıyla da farklı fiyatlara sahip Bozcaada otellerinin arasında en iyi alternatifi bulabilmeniz için sayfanın sonunda size tüm otellerin listesini ve fiyatlarını sunuyoruz.

Bozcaada Tatili:

Adanın pek çok farklı etkinliğe sahip olması, sportif açıdan su ve rüzgar sporlarına elverişli oluşu yerli yabancı pek çok turistin ilgisini çekiyor.
Mimari yapısıyla, dar ama şirin sokaklarındaki çiçekli evleriyle sizlere huzur veren adanın diğer can alıcı noktalarından biri de konaklama tesisleri. O dar sokaklarda dolaşıp içinizde huzur biriktirirken kalabileceğiniz Bozcaada otellerinden herhangi birindeki odanıza çekildiğinizde de aynı atmosferin içinde buluyorsunuz kendinizi.
Gün boyunca ister güneş ve denizin tadını çıkarın isterseniz dinginliğin zirvesinde kafa dinleyin ama gece mutlaka ışıl ışıl sokaklara ve adanın birbirinden önemli lezzet duraklarına uğramadan geçmeyin.

Bozcaada Kite Surf
Kendinizi ister denize isterseniz Bozcaada‘nın şirin sokaklarına atın kendinizi, bu adada hiç yorulmadan tatil yapmanın keyfini alacaksınız. Adanın genelinin mimari ve kültürel olarak korunmuş olması, sizi bir hayal ortamının içine sürükleyecek. Denizden gelip kendinizi evinizde hissedebilecek kadar sıcak bir adada kesinlikle kaliteli tesislerle karşılaşacaksınız. Evinizin rahatlığının da ötesine geçebileceğiniz Bozcaada otelleri, son dönemde yenilenen konforlu odaları ve sizlere sunduğu imkanlarla Ege Bölgesinin en kaliteli otelleri arasında gösteriliyor.

Bozcaada Otel Fiyatları ve 2018 Rezervasyon:

Son 10 yıla kadar konaklama ihtiyacının %90’ını karşılayan pansiyonlar, yerlerini yavaş yavaş butik otellere bırakmaya başladı. Özellikle büyük şehirlerden gelenlerin tercihi haline gelen Bozcaada otelleri, butik tatil anlayışının ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden. Her kesimden insana hitap edebilen Bozcaada’da otellerde konaklamak isterseniz kış ve yüksek sezon olarak farklı fiyatlarla karşılaşmanız mümkün.
Adadaki otellerin resmi yatak sayısının 2500 olması nedeniyle özellikle yüksek sezon olarak görülen Temmuz-Ağustos aylarında yer bulmakta zorluk çekebilirsiniz. Bu nedenle bu aylarda adaya gelmek istiyorsanız hem oteliniz hem de feribot sırası için mutlaka rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz.
Adadaki yatak sayısının azlığı nedeniyle Bozcaada otel fiyatları oda başına 150 TL’den başlayıp 800 TL’leri bulabiliyor. Yüksek sezon için önceden rezervasyon yaptırmanız halinde çok daha uygun fiyatlara yer bulabilmeniz mümkün.

Kaliteli Bozcaada Otelleri


Bozcaada İola Otel’in odalarından bir görünüm
Adadaki otellerin pek çoğunda oda kahvaltı beraber sunuluyor. Kahvaltıda adanın reçelleri, balları, doğal yetiştirilen zeytin ve bu zeytinlerden üretilmiş yağların tadına bakabilirsiniz, adadaki günlerinizde kahvaltılarınızda keyif alabileceğinizi söyleyebiliriz.
Otellerde ayrıca wi-fi bağlantısı, sıcak su, klima gibi özellikle standart olarak sunuluyor. Otellerin bazılarında otopark alanları mevcut veya umumi otoparklara çok yakın konumda bulunuyorlar.

Otelinize Karar Vermeden Önce

Sizlerin ada hakkında daha detaylı bilgilere sahip olması amacıyla kurulmuş Bozcaadam.net‘te otellerin iletişim ve lokasyon bilgilerini bulabilirsiniz. Konaklamak istediğiniz bölgeye göre adadaki otelleri merkez ve merkez dışı olarak gruplandırmak mümkün. Sitemizde bulunan otellerin kendi sayfalarında bulunan navigasyon bilgileri aracılığı ile baktığınız veya konaklamak istediğiniz otelin adanın neresinde konumlandığını görebilir, bu bilgiye göre kolaylıkla tatilinize yön verebilirsiniz.
Herşeyden önce hijyen, kalite ve güleryüze önem veren Bozcaada Otelleri, son dönemde butik otellerin de artmasıyla adayı oldukça gözde bir tatil merkezi haline getirdi. Son yıllarda artan ilgiyle beraber oldukça kaliteli hizmet anlayışıyla tüm misafirlerin mutlu ayrıldığı Bozcaada otelleri için mutlaka önceden rezervasyon yapmalısınız.
Kalabileceğiniz oteli seçmeden önce otellerin adanın neresinde konumlandığına, konaklama, oda, kahvaltı, otopark, internet ve minibar gibi sundukları opsiyonlara ve oda çeşitlerine otellerin tanıtım sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Bozcaada’da Otel Lokasyonları

Adada konaklamak istediğinizi yeri belirlerken en çok dikkat etmeniz gereken yerlerden biri tesislerin lokasyonu. Temel olarak adada merkez içi ve merkez dışı olarak sınıflandırılan konaklama tesislerini seçerken merkezde mi yoksa istediğiniz bir koya yakın mı diye araştırmanızı öneririz. Merkezde konaklama yapmak isteyenler için ada içi ulaşımda araç gereksinimi minimuma inerken merkez dışında konaklamak isteyen turistler için özel araç gereksiniminin bir hayli arttığını hatırlatalım.
Ayrıca Bozcaada Kalesi, Bozcaada Müzesi gibi merkezde yer alan tarihi alanlar gibi tatilcilerin adadaki uğrak yerlerinin başında gelen Polente Feneri, Akvaryum Koyu ve Beylik koyu gibi yerlere de Bozcaada haritasından bakarak tatilinize yön verebilirsiniz.


Bozcaada Pansiyonları

Şirin taş evlerin arasında yürürken kendinizi rüyada hissettirebilecek kadar güzel ve sizi hiç yormayan bir tatil sunan bir ada hayal edin, işte o ada Bozcaada. Yılın hemen her mevsiminde farklı bir güzelliği olan adada önceki yıllardan beri en önemli konaklama merkezlerini pansiyonlar oluşturuyor.
İlk bakışta sade ve şirin görünümleriyle dikkat çeken Bozcaada pansiyonları, adanın son 15 yılda turizm merkezi haline gelmeye başlamasıyla daha profesyonel işletmeler haline gelmişler. Ancak hala kendinizi evinizde hissettirmeyi başaran Bozcaada pansiyonları, geniş ve ferah konaklama imkanını sunarak otellere oranla kalabalık gelecek gruplar için daha ideal bir konaklama imkanı sunuyor.

Bozcaada Uysal Pansiyon
Yüksek sezon olan yaz ayları boyunca açık tutulan pansiyonlarda hijyen şartları oldukça iyi ve tatmin edici bir konaklama sunuluyor. Denize yakın olmak isteyenler kadar adanın daha merkezi konumunda yer almak ve adanın sokakları arasında yaşamayı isteyenler için farklı lokasyonlarda pansiyonları bulabilmek mümkün. Ayrıca adadaki otellere oranla ekstra yatak imkanının daha rahat karşılandığı pansiyonlar, göreceli olarak biraz daha uzun bir tatil yapacaklar için ideal.

Bozcaada Pansiyonlarında Kalırken Kendinizi Evinizde Hissedeceksiniz:

Ülkemizin çoğu tatil beldesinde karşılaşabileceğiniz en eski konaklama kültürü pansiyonculuk. Son yıllarda özellikle Ege ve Akdeniz kıyılarında lüks otellerin sayısının artmasıyla birlikte turizmde adı pek fazla anılmayan ancak her yıl hatırı sayılır misafiri konuk eden pansiyonlar, Bozcaada’nın da konaklama ihtiyaçlarını karşılayan en önemli konaklama merkezlerinin başında geliyorlar.
Adanın genel yapısına uygun olarak dizayn edilen Bozcaada pansiyonları, sahiplerinin titizliği ve temizliğe önem veren kaliteli hizmet anlayışlarıyla bir adım öne çıkıyorlar. Türkiye’nin diğer pek çok turizm merkezinde olduğundan çok daha huzurlu bir yaşam biçimine sahip adanın pansiyonları da size aynı huzuru ve evinizin rahatını sunuyor.
Kalabalık bir aileniz varsa veya geniş bir arkadaş grubuyla otellerin dar odalarında konaklamayı sevmiyor, bahçede mangal keyfi yapmak veya rahatça ayaklarınızı uzatmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bozcaada pansiyonculuğu çok önceden beri sürdüren ve bu geleneği hiç bozmadan günümüze kadar taşımış ender tatil bölgelerimizin başında geliyor.
En Şirin Bozcaada Pansiyonları:
Konaklama yerlerinin şirinliği de tabi ki göreceli bir kavram ama bazı pansiyonlar var ki sevmeden edemiyorsunuz. Sırf orada konaklamak için bile kalkıp Bozcaada’ya gidebilirsiniz.
Yazımızın alt kısmında rezervasyon işlemleriniz için tüm pansiyonlara ait detaylı bilgileri ve fiyatları bulabilirsiniz ancak bu kısımda sizin için en sevilen ve beğenilen 3 adet Bozcaada pansiyonunu derledik;
  • Tenedos Tatil Odaları
  • Ergin Pansiyon
  • Bozcaada Pansiyon

Bozcaada Pansiyon Fiyatları

Mimari olarak korunmuş Bozcaada’nın belki de en önemli sıkıntılarından biri turistleri ağırlayabilecek yatak sayısının azlığı. Bozcaada’da en önemli konaklama durakları arasında gösterilen pansiyon ve butik oteller özellikle adanın yüksek sezonu olarak gösterilen temmuz ve ağustos aylarında sezonu tam dolulukla geçiriyor.
Buna rağmen pek çok turistin adada konaklamak için zar zor oda bulabildiğini söylememiz gerek. Hal böyle olunca da adadaki oda ve pansiyon fiyatları da değişiklik gösteriyor. Sezonun dönemlerine göre değişiklik göstermekle birlikte Bozcaada pansiyon fiyatları 50 ile 350 lira arasında değişiyor.
Bozcaada’da kalmak istediğiniz pansiyonun konumu, oda özellikleri, kahvaltı ve sunulan diğer opsiyonlarla birlikte adada konaklamak istediğiniz tarihler oldukça önemli.
Pansiyonlar yine de bana göre değil diyenlerdenseniz, adadaki en sevilen otellere de göz atmak için Bozcaada otelleri sayfamızı da ziyaret etmeyi unutmayın

Bozcaada’da Pansiyonlar Çok Tercih Edilir. Mutlaka Erken Rezervasyon Yapmalısınız

Tatilini bu güzel ve şirin Ege adasında yapmak isteyen tüm misafirlerin her ne olursa olsun konaklamak istedikleri Bozcaada pansiyonları için önceden rezervasyon yaptırmasını öneriyoruz.
Adanın son yıllarda gösterdiği turizm atılımına rağmen halen yeterli yatak sayısına ulaşamamış olması nedeniyle her yıl pek çok turistin adaya geldikten sonra konaklamak için yer aradığı ve çok zor yer bulabildiğini hemen hatırlatalım. Erken dönemde booking gibi erken rezervasyon sitelerinden uygun şartlar ve indirimli kampanyalarla Bozcaada pansiyonları için mükemmel indirimler yakalayabilir, aynı zamanda da adaya geldiğinizde karşılaşabileceğiniz olası konaklama probleminden kurtulabilirsiniz.
Bozcaada Otelleri ve Pansiyonları Bozcaada Otelleri ve Pansiyonları Reviewed by Mrl CKCKL on Kasım 26, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.