Bozcaada ulaşımında kara yolu ulaşımı kullanacakları için dikkat!
COPY CODE SNIPPET
İstanbul’dan Bozcaada’ya giderken  Gelibolu – Lapseki 20 dakikalık mesafede,  Eceabat – Çanakkale, 15 dakikalık mesafede,  Kilitbahir – Çanakkale, 7 dakikalık bir mesafede olan kara yollarını tercih edebilirsiniz. Bu belirtilen alanlarda her halükarda feribota binmelisiniz. Gestaş’ın Çanakkale Boğazı’nda düzenlediği sefer saatleri için tıkayın  www.gestasdenizulasim.com.tr adresinden öğrenebilirsiniz. İzmir tarafından gelirken, Çanakkale’ye gelmeden önce Ezine ve Geyikli tabelalarının sizi yönlendirdiği alanı takip ederek feribot iskelesine kadar ulaşım sağlayabilirsiniz. Küçük bir hatırlatma GESTAŞ ile Çanakkale Boğazı’ndan araba geçişi yapmanın ücreti 29 TL’dir.
Bozcaada ulaşımında hızlı feribot tercihinde bulunacaklar için 
Araba ile yolculuk yapmayı tercih eden arkadaşlarımız Yenikapı – Bandırma hızlı feribotlarını da kullanma imkânına sahiptir. Her gün sabah ve akşam vakitlerinde yapılan yolculuklar aşağı yukarı 2 saat sürüyor. Bandırma’dan sonra Lâpseki-Çanakkale yolundan Geyiklideki iskeleye varmak yaklaşık 3 saati buluyor. Bunlara alternatif olarak  Biga-Çan-Bayramiç güzergahını  da takip edebilir ve bandırmadan sonra gelen bu yolun rahatlığını keşfedebilirsiniz. Hiç bu yoldan gitmeyenlere tavsiye edilir. Araba ile Hızlı Feribot seyahati  115 TL olup motosiklet ücreti ise  50 TL’dir.
Bozcaada ulaşımında otobüsle yolculuk etmek isteyenler için 
Genellikle İstanbul, Çanakkale gibi şehirlerden Bozcaada’ya otobüs turları düzenlenir. Örneğin Çanakkale Truva, İstanbul Seyahat, Kamil Koç, Metro, Ulusoy gibi firmalar yaz döneminde Geyikli Yükyeri İskelesi’ne kadar yolcu taşır ve buradan Bozcaada ‘ya feribotla gidilir. Eğer mevsim yaz değilse bu yöreye gitmek isteyenler  Ezine’deki otobüs garı bu turları son durağı oluyor. İstanbul-Geyikli İskelesi otobüs bilet ücreti kişi başına 60 TL’dir.
Bozcaada ulaşımında uçak tercihinde bulunacaklar için 
Çanakkale havaalanına indikten sonra Çanakkale otobüs garına giderek her saat kalkan mibüslerle Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi’ne varabilir. Veya haftanın belirli günlerinde düzenlenen deniz otobüsü seferlerini yakaladıysanız şans sizden yanadır.
Bozcaada ulaşımında deniz uçağını tercih edecekler için 
Seabird Havayolu 19 kapasitelik bir deniz uçağı ile yaz mevsiminde İstanbul-Bozcaada arası seferler düzenleniyor ki gerekli talebin görmesi gerekiyor. Yolculuk 45 dakika son buluyor.