Gökçeadanın Kardeşi Bozcaada'nın Eşsiz Güzellikleri

Bozcaada'nın Güzelliklerini Yaşayın

  • Okunma 2273 defa
Bozcaada'nın Güzelliklerini Yaşayın
Feribotla Bozcaada’ya geçmek isteyen kişilerin ilk dikkatini çeken konu adanın genişliği ve büyüklüğü olmuştur. Köy havası veren Bozcaada’nın bir şehir kadar büyük olması kişileri şaşırtan durum olmuştur. Adanın etrafında dolaşmak ve geçmiş mizahlara karşı olan merakları karşılamak epey vakit alabilmektedir. Kişiler genellikle feribot yöntemiyle Bozcaada’ya ulaşarak günlük maliyeti düşük olan Bozcaada pansiyonları gibi seçenekleri değerlendirerek konaklama yapabilmektedir. Bozcaada’yı en kısa sürede bitirebilmek ve geçmiş tarihlerin tamamına göz atabilmek çok kısa süren işlem olmadığından ötürü kişiler kendi beklentilerine göre her türlü refah olan ortama sahip olabilecek Bozcaada otellerinde konaklama yapabilmektedirler. Adanın zengin geçmişe sahip olması ve birden çok gezilecek yerlere sahip olmasıyla birlikte artan konaklamalar Bozcaada’nın ne kadar önemli olduğunun göstergesidir.
Şarap fabrikaları, Bozcaada kaleleri gibi bir çok tarihi yerleri gezmek tamamen ücretsizdir. Tadına doyum olmayan havaya sahip olan Bozcaada’da uzun süreli konaklama yapmanın ardından Bozcaada gibi güzel bir adadan ayrılmak üzünç verici olabilmektedir. Sürekli seyahat etmeye ve istirahat etmeye gelen bir çok kişilerin burayı tercih etmelerinde ki esas amaç ulaşımın kolay olmasıyla birlikte insanlara getirilen yaşam hayatının yüksek değerler taşımasından ibarettir. Türkiye’nin en iyi korunmuş Bozcaada kalesinin kimler tarafından yapıldığı net olarak bilinmese de tarih geçmişinde ki en önemli yerlerden birisi olmuştur. Bir zamanlar asma kapı ile giriş yapılabilen kaleye şuan sabit bir köprü ile giriş yapılabilmektedir.
Bozcaada halkı hayatınızda görmediğiniz ilginç ses tonuna sahip, beyaz göze ve gri enseye sahip olan kargalarla yaşam mücadelesi vermektedir. Adanın tüm etrafını sararak, değişik görünümüyle insanlara motive vermektedir. Zeki olarak tabir edilen kargaların bir güvercin kadar cesur ve yaklaşımcı olduğu da bilinmektedir. Adanın günbatımına doğru yaptıkları her gün ilginç hareketlerin farkına varmamak çıkardıkları tiz sesleriyle mümkün değildir. Bozcaada konaklaması yapacak kişilerin planlamalarında yürümek varsa derhal Bozcaada otelleri arayışına girmeleri ilk yapacakları iş olmalıdır. Öncelikle yol yorgunluğunuzu en iyi şekilde atarak Bozcaada turuna çıkmak size çok iyi gelecektir. Her türlü bütçeye göre hizmet veren Bozcaada içerisinde muhakkak bulabileceğiniz bir birinden güzel ve ekonomik Bozcaada pansiyonları yer almaktadır.
İnsanların titiz yaşamlarına hayran kalan misafirler örnek davranışlara tabi tutulabilmektedir. Bozcaada’nın temiz tutulması ve çevresel bir bölgeye hitap edilebilmesi için gerekli tüm önlemler tamamen insanlar tarafından alınmaktadır. Kişilerin pisletme gibi bir huylarının olmamasından ötürü Bozcaada’nın tertemiz bir adaya sahip olmasının en büyük borcu insanlaradır. Adaya değer veren ve çevreci politikalarıyla gezi seyahatini yapan kişiler her zaman temkinli hareket etmektedir. Kişilerin anlayışlı olmaları ve bu konuda bir, birlerine sürekli yardımcı olmaları da oldukça dikkat çekmektedir. Kültürel anlayışının yüksek olduğu bölgede yer alan Bozcaada insanlarla, sanatlarla, yörelerle her gün çok daha iyi yerlere gelerek kendisinden söz ettirmeye devam etmektedir.
Gökçeadanın Kardeşi Bozcaada'nın Eşsiz Güzellikleri Gökçeadanın Kardeşi Bozcaada'nın Eşsiz Güzellikleri Reviewed by Mrl CKCKL on Kasım 26, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.