Bozcaada Plajları ve Koyları

Bozcaada Plaj ve Koyları


Bozcaada da yüzmek demek sizin gönlünüze kalmış bir şey değildir. Çünkü rüzgâr yönüne göre alanlarınızı belirlemeniz gerekir. Bu nedenle lodos ve poyraz sizin seçimlerinizde önemli olan bir etkendir. Bu adanın en büyük avantajı her daim bir yerlerde yüzecek bir koyunuz olmasıdır. Unutmayın bu koylar bir savaşın kazanılmasına bile yardım etmiştir. Bu koylardan bazılarına minibüs seferleri vardır. Örneğin Ayazma Plajı, Habbele Plajı ve Akvaryum Koyu…
Poyraz ise hava seçeceğiniz plajlar ve koylar şunlardır: Ayazma Plajı, Sulubahçe Koyu, Habbele Plajı, Beylik Koyu, Akvaryum Koyu (Mermer Burnu), Bozcaada Yat Limanı.Ayazma Plajı:  Bozcaada plajları içerisinde belki de en kalabalığı Ayazma plajıdır. Günübirlik tesis özelliğine sahip olan bu plajda şemsiye ve şezlong kiralayan yerler mevcuttur. Bu plajda su sporları etkinliğinde deniz bisikleti, , hamburger ve jet ski, banana gibi araçları kiralayan alanlar vardır.
Sulubahçe Koyu: Hemen Ayazma plajının bitişiğindeki yer al bir koydur. Yalnız bir tesis halinde olmadığı için genellikle site sakinleri tercih etmektedir bu plajı.
Habbele Plajı: harika bir kumsala sahip olan hem sakin hem temiz bir yer arayanlar için idealdir. Yıllardır bir karavandan değerli müşterilerine plaj hizmeti veren Mitos Beach hizmetlerine devam etmektedir.
Beylik Koyu: saklı kalmış cennet de diyebiliriz. Toprak yolu aştıktan sonra sizi harika bir koy beklemektedir.

Akvaryum Koyu: Mermer Burnu’da denir. Denizin altında mükemmel ve inanılmaz çeşitliliği görebildiğiniz ki bu alana ancak bir tane şnorkel ve gözlükle gelirseniz bu güzelliği yakalayabilirsiniz. En sıra dışı maceralar sizi bu sadece kendi aracınızla gidebileceğiniz koyda beklemektedir.
Hava lodos ise gideceğiniz plajlar: Çayır Koyu, Tuzburnu Koyu, Poyraz Limanı, Tekirbahçe Koylarını tercih etmelisiniz. Bir de tabiî ki merkezde kale arkası denilen bir alanda otele ait olan beach mevcuttur. Bunların üzerlerinde bulunan iskelelerden denize ulaşmak mümkün…
Salhane’nin önünde tahtadan yapılmış bir iskeleden de denize girebilir ve burada güneşlenebilirsiniz. Bozcaada’da ne zaman yüzülmesi gerektiğine görüldüğü üzere siz değil rüzgar karar vermektedir. Ama bu duruma göre seçebileceğiniz alanları seçmekte özgürsünüz.
COPY CODE SNIPPET
Tekirbahçe Koyu: Bozcaada plajları ve koyları oldukça güzel ve sakin alanlardır. Fakat bu koy tatil köyleri olan bir alanda bulunduğu için ve içerisinde 5 otelin olması çok rağbet görmesinin nedenlerindendir. Tabi ki burada da temiz ve saf kalmış ufaklı alanlar yok değildir. Sadece Bozcaada plajları ve koyları onları keşfetmenizi bekliyor.
Bozcaada Plajları ve Koyları Bozcaada Plajları ve Koyları Reviewed by Mrl CKCKL on Kasım 26, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.