bozcaada akvaryum koyu plajı ve kumsalı
Bozcaada Akvaryum Koyu‘nda balıklarla dans edebilir, sükunetin tadına varıp dinlenirken, eğlenebilirsiniz.
Türkiye’nin hemen her tatil beldesinde bir tane Akvaryum Koyu bulunuyor. Hele hele Ege kıyıları koyları ile o kadar zengin ki, birbirinden güzel, berrak ve serin suları ile sıcak yaz günlerinde hem içimizi hem de ruhumuzu ferahlatacak plajları ve koylarıyla ülkemiz adeta cennetten bir köşe.
Bir de Bozcaada Akvaryum koyu var ki eğer hala gidip görmediyseniz, kendinizi denize hiç girmemiş sayabilirsiniz. Mermer Burnu adıyla da biline bu bakir koyu sizlere tanıtmaktan memnuniyet duyuyoruz.
Tanıştığınıza sevineceksiniz 🙂

Bozcaada Akvaryum Koyu:

Tertemiz bir deniz, berrak ve serin bir su yanında balıklarla özgürce yüzme keyfi sunan Akvaryum koyu, Bozcaada’daki en popüler yüzme mekanı. 
En popüler dediysek öyle tıklım tıklım bir plaj olarak düşünmeyin. Bozcaada koylarının ve plajlarının en güzel yanı zaten Türkiye’nin ve Ege bölgesinin diğer tatil beldelerine göre daha bakir kalmış olmasıdır.
bozcaadanın bakir koylarından AkvaryumBir diğer adı da Mermer Burnu olan bu güzel koydan denize girmek için kumsal yerine, sonlara doğru ilerleyerek kayalıklardan girmeyi tercih edenlerin sayısı da az değil.
Akvaryum koyu, bölgenin en çok sevilen ve tercih edilen denizine sahip olması sebebiyle, yüksek sezon olarak adlandırdığımız yaz aylarında bilhassa da haziran, temmuz ve ağustos aylarında bomboş bir plaja sahip dersek de çok doğru bir bilgi vermiş olmayız ama özellikle Muğla ve İzmir gibi daha Güney Ege bölgesine mensup iller ve çevresindeki tatil beldeleri ve koylara oranla, Bozcaada’nın hemen her plajı, bilhassa da Akvaryum Koyu, tatilcilere mükemmel bir deniz tatili avantajı sunuyor.
Dünyada sayılan, sevilen ve yorumlarına değer verilen global boyuttaki bir site olan tripadvisor.com.trkullanıcıları tarafından da neredeyse tam puan almış olan Akvaryum Koyu gidip görmeye değer.
Bozcaada’nın, Türkiye’nin en kalabalık nüfusunu oluşturan İstanbul iline olan yakınlığı ve ulaşım kolaylığı sayesinde de, sadece Akvaryum Koyu değil, Bozcaada plajlarının hepsi bir bütün olarak inanılmaz bir cazibeye sahip.
Özellikle uzun yaz tatili izinleri kullanmak yerine, yaz aylarında haftasonu kaçamakları yapmak isteyen İstanbullular için de bulunmaz ve kaçırılmaz bir fırsat.
bozcaada akvaryum plajı
Bozcaada’da denize girmek deyince akla gelen ilk plaj, Akvaryum Koyu olduğu için, özellikle hafta sonlarında biraz yoğunluk olduğu da doğru ancak yine de eş değer mekanlarla kıyasladığımızda oldukça sakin kaldığını söyleyebiliriz.
Akvaryum Koyu’nun her tatilci tarafından tercih edilmemesindeki en büyük etken, koydaki kumsalda tam teşekküllü bir tesis bulunmaması.
Şemsiye ve şezlong kiralayıp, tesis restorantlarının sunduğu yiyecek ve içeceklerden faydalanmaya alışık bir millet olarak, bu derece bakir kalmış plajları pek sevmiyoruz.
Özellikle de çocuklu aileler tarafından aynı sebepten ötürü çok tercih edilmiyor. Bu yüzden biraz sakin olduğunu da söyleyebiliriz.
Ancak siz de Akvaryum Koyu’nda balıklarla yüzme keyfine katılmak isteyenlerden olmanıza rağmen benzer sebeplerden ötürü tereddüt ediyorsanız, haziran-eylül ayları arasında her haftasonu düzenlediğimiz haftasonu Bozcaada turlarımıza katılarak, tur paketimiz içerisinde temin ettiğimiz kolaylıklardan faydalanabilirsiniz.
Paket programlarımızda plaja ulaşımınızı sağlıyor olmakla birlikte, soyunma kabini, restorant, deniz ekipmanı kiralama v.b. hizmetler sağlanmayan Akvaryum Koyu’na giderken, ihtiyacınız olabilecek her türlü imkanı yanımızda götürüyoruz.
Su altı sporları ve dalış yapmak isteyenlerin de uğrak mekanı olan bu güzel Bozcaada koyunca eğer snorkel ile balıklara bakmak isterseniz, yine yanımızda ekipmanlarımız mevcut olacak.
Eğer bir tur programı ile değil de kendi başınıza gidecek olursanız, mutlaka hazırlıklı gitmelisiniz.

Akvaryum Koyu’na Ulaşım:

Bozcaada merkezden Akvaryum koyuna nasıl giderim
Bozcaada merkezde konaklıyorsanız, Akvaryum’a ulaşabilmek için iki ana alternatifiniz mevcut.
 • Ada merkezinden saatte bir kalkan minibüsler ile
 • Özel aracınız ile
Bozcaada merkezden gün içerisinde sık sık kalkan minibüslerle güzeller güzeli Akvaryum Koyu’na ulaşım sağlayabilirsiniz ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi, koyda hizmet veren bir tesis bulunmadığından, şemsiyelerinizi, şezlong ya da iskemlenizi, öğle saatlerinde yiyeceklerinizi, her türlü deniz ve plaj eşyanızı yanınıza almanız gerektiğinden, eğer mümkünse kendi aracınızla ulaşmanız daha avantajlı olacaktır.
Özel aracı olmayanlar ama yine de konforlu bir şekilde seyahat etmek isteyenler için de Bozcaada turu alternatifleri değerlendirmeye değer!

Bozcaada’da Başka Nelerde Yüzülür?

Pek çok ziyaretçi tarafından ilk tercih olarak Akvaryum Koyu plajları akla gelse de, Bozcaada’da yüzmek için daha pek çok güzel alternatif mevcut.
Diğer plajların ve koyların Akvaryum’a göre bazı avantajları ve dezavantajları da yok değil. Her biri için detaylı bilgiyi ilgili sayfalarda bulabilirsiniz ya da Bozcaada Plajları ile ilgili genel ve detaylı yazımızda da bulabilirsiniz.
 • Ayazma Plajı
 • Sulubahçe Koyu
 • Mitos Beach
 • Beylik Koyu
 • Habbele Plajı
 • Çayır Koyu
 • Tuz Burnu Koyu
 • Poyraz Limanı Koyu
 • Tekir Bahçe Koyu
Yunanistan’a ya da Yunan adalarına gidip deniz ve plaj keyfi yapmayı hiç hayal etmiş miydiniz?
Eğer ettiyseniz aradığınız keyfi uzaklarda aramanıza gerek yok. Bozcaada ve Gökçeada Türkiye’nin gözde ve yeni popülerleşen adalarından olmakla birlikte, pek çok Yunan adası ile rekabet edecek güzelliğe sahiptir.

Akvaryum Koyu’na Giderken Yanımda Neler Götürmeliyim?

Tekne Turları ile Akvaryum Koylarına Ziyaret:

bozcaada tekne turları akvaryum koyuna gidebilirsiiniz
Bozcaada Marina’dan her gün saat 11.00 civarında hareket eden tekneler ile saat 18.30 civarına kadar Bozcaada’nın bakir koylarını gezebilirsiniz. Adanın daha çok ulaşım imkanı bulunmayan koylarını ziyaret etmeyi tercih eden teknelerin bir kısmı Akvaryum Koyu’na da uğramaktadır ancak Akvaryum’da bütün bir gününüzü geçirmek istiyorsanız bu tekne turları size uygun olmayabilir.
Tekne turlarında Akvaryum Koyu dışında başka nelerin gezildiği ve tur detayları ile ilgili de alakalı Bozcaada tekne turları yazımıza da bakabilirsiniz.